Patiekalai.lt

Paieška tinklapyje: Išplėsta paieška

Žodynas


Vermutas


Tai gėrimas, pagamintas iš spirituoto baltojo vynuogių vyno su tam tikrų žolelių (kalendrų, šventagaršvių, vilkdalgių, gencijonų, pelyno) antpilais, kartais pridedant cukraus ir kitų aromatinių medžiagų ar prieskonių (karčiojo apelsino žievelės, cinamono, gvazdikėlių, muskato riešuto, kardamono). Daugelis klaidingai mano, jog vermuto sudėtyje būtinai turi būti pelyno, tačiau svarbiausias vermuto komponentas – baltasis vynas. Raudonasis vermutas gaunamas į baltajį vyną pridėjus karamelės.
Pavadinimas kilo iš vokiško žodžio „Wermut“ arba iš anglosaksų „wermod“ (pelynas). Romėnų laikais pelyno antpilus naudodavo žarnyno ligoms gydyti. Dėl jo kartumo antpilą paskanindavo cukrumi bei prieskoniais. 1700 m. viduryje šiaurės Italijoje juos vartojo kaip aperityvus, o 1786 m. pirmą kartą pradėti pardavinėti vermuto pavadinimu. Po keturiolikos metų Prancūzijoje buvo sukurtas sausas prancūziškas vermutas, pagamintas iš baltojo vyno bei pelyno ir levandų antpilo.

Vermutas skirstomas į dvi dideles grupes: itališkąjį vermutą ir prancūziškąjį. Nors tiek sausame prancūziškame, tiek saldžiame itališkame vermute yra pelyno – tai du labai skirtingi gėrimai.

* Itališki vermutai gaminami Turino miesto apylinkėse. Pasižymi šiek tiek kartoku prieskonių bei karamelės skoniu bei spalvos kitimu nuo raudonos iki auksinės.
* Originalus prancūziškas vermutas gaminamus iš sausų baltųjų vynų. Būdingas labai sausas ar sausas skonis bei auksinė spalva.

Paprastai vermutas būna 15–18% alkoholio (sausas stipresnis nei saldus) ir yra gaminamas tik iš baltojo vyno ar jų mišinio, kuris po to yra stipriai aromatizuojamas, todėl dažniausiai naudojami ne pačios aukščiausios kokybės vynai, tačiau būtent jie bei žolėlės ir jų antpilai nulemia vermuto kokybę.
Kartais baltieji vynai dar kurį laiką laikomi didelėse ąžuolinėse statinėse, o vėliau pridedama žolelių ekstrakto, gauto maceracijos ar distiliacijos būdu.

Vermutas geriamas grynas arba naudojamas kaip kokteilių sudėtinė dalis. Saldus vermutas – vienas iš populiariausių aperityvų Europoje, dažniausiai vartojamas kambario temperatūros, grynas arba maišomi kokteiliai su romu ar viskiu. Sausą vermutą rekomenduojama maišyti su spiritiniais gėrimais, ypač džinu ir degtine. Vermutas nėra stalo gėrimas, labiau tinka gerti stovint didelių susibūrimų ar vakarėlių metu.


Šaltinis: bennet.lt

Prisijungimas

Naujausi receptai

Restoranai

Atsitiktinis patarimas

Rekomenduojama knyga

Kol kas mūsų duomenų bazėje nėra nei vienos knygos.

Restoranų paieška pagal virtuves




Šiandien vardadienius švenčia:

Leonas, Leontina, Eirimas, Aistė, Simonas, Laisvūnas, Laisvūnė.

Pasveikink!

Anekdotas

Vyksta slaptųjų agentų ruošimo programa. Praėjus visą kursą, liko paskutinis testas. Atvedama vieno iš treniruotų agentų žmona, su kuria jis buvo susituokęs 3 metus, o jam instruktorius duoda pistoletą su dviem kulkom: “Eik ir nužudyk ją”. Po kelių minučių agentas išeina iš kambario ir sako: “Aš negaliu to padaryti”. “Labai gaila, bet tu neišlaikei testo” – atsako instruktorius ir liepia pakviesti kitą agentą. Atvedama ir to žmona, su kuria jis išgyveno 7 metus. Ir šiam agentui duodamas pistoletas ir liepiama nužudyti žmoną. Po pusvalandžio jis išeina iš kambario “Ne, aš negaliu jos nužudyti”. “Gaila, bet tu neišlaikei testo” – atsako instruktorius ir liepia pakviesti paskutinį ruoštą agentą. Šiam instruktorius irgi duoda pistoletą ir liepia nužudyti žmoną, su kuria išgyveno 15 metų. Jis paima pistoletą, eina į kambarį, ir po minutės pasigirsta du šūviai. Dar po kelių minučių agentas išeina iš kambario ir sako: - Kas čia per kvailas testas? Šoviniai tušti, teko ją pribaigti pistoleto rankena.

Balsavimas

Ar svetainei Patiekalai.lt jau laikas keistis?
Taip, nes yra geresnių tokio tipo svetainių
Taip, galėtumėte apie tai pagalvoti
Ne, nereikia ir taip gerai
Man tas pats


Pasiūlyk temą