Patiekalai.lt

Paieška tinklapyje: Išplėsta paieška

Žodynas


Sūris


Sūris maisto produktas, gaminamas iš karvių, rečiau iš ožkų bei avių pieno.

Apie sūrį

Žmonių vartojamas maisto produktas: buvo žinomas ir vartojamas 2000 m. pr. m. e. Senovės graikams ir romėnams sūris buvo vienas svarbesnių maisto produktų. Sūrio gamyba klestėjo daugelyje Romos imperijos vietovių. X a. Italija buvo pažangiausias sūrio gamybos kraštas. Viduramžiais jų gamybą plėtė ir tobulino vakarų europos vienuolynai, šiuo laiku daugiausia sūrių gamina JAV, toliau — Prancūzija, Italija, Vokietija. Svarbiauiausi sūrio importuotojai yra Anglija, vakarų Vokietija, Belgija. Sūrio eksportu pirmauja Naujoji Zelandija, toliau seka Olandija, Danija, JAV.

Lietuvoje prieš I pasaulinį karą dvarų pieninės gamino šveicariškus, olandiškus, balšteino ir kitus sūrius. Nepriklausomybės laikais tos rūšies sūrį gamino privačios ir koorporatinės pieninės. Pastarosios jų gamybą buvo pradėjusios labai plėsti paskutiniais nepriklausomybės metais. Be to, Klaipėdoje buvo gaminama šiek tiek Camemberto sūrio. Tilžės sūriui teko 78% olandiškam (Edamo) 14,2%, bakšteino, 3,4% visų pagamintų sūrio kiekio. Lietuvos sūrio eksportas buvo labai mažas. 1936 m. eksportuota 441,2 tonos, o 1938 — 908,9 tonos sūrio. Daug labiau už saldaus pieno gamybą Lietuvoje nuo seniausių laikų paplitusi baltų (varškės), arba ūkiškų rauginto pieno sūrių gamyba ir vartojimas. Dažniausiai juos gamina iš nugriebto pieno. Kad sūris būtų saldesnis ir netrapus, kartais rūgusį pieną maišo, su saldžiu pienu, o riebumui padidinti prideda grietinės ir tą mišinį kaitina, kol pieną sutraukia. Iš taip paruoštos ir nusausintos varškės slegia sūrį. Gamina jį su kmynais arba be jų. Vartoja valgiui šviežiai pagamintus arba panokintus ir išdžiovintus sūrius.

Pagrindiniai sūrių tipai :

Mozzarella
Kamamberto
Brie
Rokforo
Parmezanas

Prisijungimas

Rėmėjai

Naujausi receptai

Restoranai

Atsitiktinis patarimas

Rekomenduojama knyga

Kol kas mūsų duomenų bazėje nėra nei vienos knygos.

Restoranų paieška pagal virtuves
Šiandien vardadienius švenčia:

Marcelinas, Morkus, Ginbutas, Vaiva, Arnulfas, Marina.

Pasveikink!

Anekdotas

Auksinė vestuvių sukaktis. -Motin, tu man buvai neištikima ? -Taip, tris kartus. -Kada gi pirmą kartą ? -Pameni, banke niekas tau nenorėjo suteikti paskolos. O po kurio laiko atėjo į namus pats banko direktorius ir asmeniškai įteikė pinigus ? -Taip, atsimenu, motin. Jei nebūtume gavę tos paskolos - vis dar gyventume vieno kambario bute. Gerai, ačiū tai už tai. O kada antrą kartą? -Pameni, tau skubiai reikėjo daryti operaciją, o laisvų, aukšto lygio chirurgų nebuvo? O po to atėjo žinomas profesorius ir personaliai paėmė į rankas skalpelį? -Pamenu, motin, pamenu. Tu man tiesiog išgelbėjai gyvybę.. O kada trečią kartą? -Pameni, tu dalyvavai rinkimuose ir tau trūko 49 balsų ?……

Balsavimas

Ar svetainei Patiekalai.lt jau laikas keistis?
Taip, nes yra geresnių tokio tipo svetainių
Taip, galėtumėte apie tai pagalvoti
Ne, nereikia ir taip gerai
Man tas pats


Pasiūlyk temą