Patiekalai.lt

Paieška tinklapyje: Išplėsta paieška

Žodynas


Ledai


LedaiLedai - sušaldytas saldus gaminys iš pieno produktų (pieno, grietinės, grietinėlės). Kartais ledais vadinami šaldytų sulčių desertai.

Gaminimas

Ledai gaminami iš pieno produktų sumaišant juos su saldikliais ir įvairiais priedais. Ši masė šaldant yra maišoma, kad susidarantys ledo kristalai būtų kuo mažesni. Šiais laikai tai daromo specialiomis mašinomis, kurios ir šaldo ir maišo ledų masę. Tradiciškai ledai atšaldomi dedant indą į ledo ir druskos mišinį, kur druska verčia ledą keisti formą (tirpti), tokiu būdu pašalinama daug šiluminės energijos iš šaldomų ledų.

Istorija

Yra kelios legendos apie ledų atsiradimą. Pagal vieną iš jų, Markas Polas matė ledus kelionėje į Kiniją ir receptą parsivežė į Italiją, iš kur receptas pervežtas į Prancūziją K. Mediči vestuvėms (1533). Tačiau nėra jokių legendą patvirtinančių įrodymų. Manoma, kad legenda galėjo būti sukurta XIX amžiuje ledų gamintojų. Labiausiai tikėtina, kad ledai tikrai atrasti Kinijoje, bet nežinoma kada jie atsirado Vakarų pasaulyje.

Žinoma kad įvairūs šaldyti gaminiai vartoti labai senai, pavyzdžiui, žinoma, kad Neronas (37-68 m.) įsakė iš kalnų atvežti ledo ir sumaišyti jį su vaisiais. Taip pat žinoma kad Šang provincijos (Kinija) imperatorius Tangas (618-907) žinojo ledo ir pieno maišymo metodą. Tikėtina, kad žmonės, gyvenę prie sniego labai senai maišė sniegą su medumi ar kitais natūraliais saldikliais.

Šiuolaikiniai vakarietiški ledai tikriausiai pradėti gaminti XVII amžiaus pradžioje JAV, kur idėją iš Prancūzijos atvežė Bendžaminas Franklinas, pirmą ledo gaminimo įmonę nusipirko Džordžas Vašingtonas, o išpopuliarino Tomas Džefersonas, įtraukęs receptą į savo receptų knygą.

Prisijungimas

Rėmėjai

Naujausi receptai

Restoranai

Atsitiktinis patarimas

Rekomenduojama knyga

Kol kas mūsų duomenų bazėje nėra nei vienos knygos.

Restoranų paieška pagal virtuves
Šiandien vardadienius švenčia:

Ferdinandas, Joana, Žaneta, Vyliaudas, Jomilė, Žana.

Pasveikink!

Anekdotas

miske atidaroma nauja parduotuve. visi zverys laukia. susidare didelė eile. prieki stovi meska ir i prieki ateina eziukas, mesk jam sako:
- ei eziuk eik i gala.
eziukas paklauso ir nueina.kita diena vel tokia pat didele eile. vel meska prieki ir ateina eziukas. meska sako:
- ir vel tu bandai uzlyst? eik i gala.
eziukas burba:
- man atrodo parduotuves ir sendien neatidarysiu.

Balsavimas

Ar svetainei Patiekalai.lt jau laikas keistis?
Taip, nes yra geresnių tokio tipo svetainių
Taip, galėtumėte apie tai pagalvoti
Ne, nereikia ir taip gerai
Man tas pats


Pasiūlyk temą